दोलखाकाे बाबरेमा रहेको कमला प्राबि विद्यालयमा तालाबन्दि


Spread the love

चरिकोट।२० भदौ,दोलखाको बाबरेमा रहेको कमला प्राथमिक बिद्यालयमा तालाबन्दि भएको छ । बिद्यालयका प्रधानाध्यपक पुस्कर खतिवडाले बिद्यालयको प्रागंणमा डोजर लगाउने क्रममा स्थानियको घरमा क्षति पुगेको कारण ताला लगाईएको बुझिएको हो । ताला लगाए मात्रै समस्याको समधान हुने भन्दै स्थानिय पर्बत खतिवडाले ताला लगाएको बताए ।

बिद्यालयको चौर डोजरले खनेर खोलामा माटो हालेपछि खोलो थुनिएर स्थानिय पर्बत खतिवडाको घरमा पसेर क्षति पुगेपछि कमला प्राबिमा ताला लागेको बताईएको छ । स्थानियले प्रअ खतिवडालाई बिद्यालयमा नबस्ने भन्दै पटक पटक उजुरी समेत गरिहेका छन् । खतिवडाको बिरुद्ध जिल्ला शिक्षा बिकास समन्वय ईकाई ,कालिन्चोक गाउँपालिकामा समेत उजुरी स्थानिय गर्दै आएका छन् । उनि प्रायजसो काठमान्डौमा बस्ने भएकाले बिद्यालय जाँदैनन् ।

तालाबन्दिका क्रममा पनि प्रअ बिद्यालयमा रहेका छैनन् । उनि स्थानियहरुको भनाई अनुशार बिगत एक महिना देखि बिद्यालयमा नरहेको बताईएको छ । पहिरोको कारण क्षति भएको भन्दै पटक पटक गुनासो गरेको र माटो खोलाबाट पन्छाउनु पर्याे भन्दा समेत अटेर गरेको र हालपनि ठुलो पानि पर्दा घरमा बस्ने बाताबरण नभएकाले रातभर त्रासमा बाँच्नु पर्ने भएकाले पनि ताला लगाउन बाध्य भएको स्थानिय युवा पर्बत खतिवडाले बताए ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस
कार्यालय ठेगाना
हाम्रो बारेमा
हाम्रो टीम
प्रबन्ध निर्देशक/प्रधान सम्पादक
राजेन्द्र कार्की
सम्पादक
सुवास बस्नेत
कानुनी सल्लाहकार
भाेलाप्रसाद लाेहनी
सम्वाददाताहरु
नवराज बस्नेत(दक्षिण काेेेरिया)