NRN कोरियाको अध्यक्षमा यज्ञराज सुवेदीकाे प्यानल सहित बिजयकाेरिया।असाेज ६,गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) राष्ट्रिय समन्वय समिति दक्षिण कोरियाको अध्यक्षमा यज्ञराज सुवेदी निर्वाचित भएको छ ।आइतबार राजधानी सउलमा भएको सातौं महाधिबेशनको चुनावमा उनले ७ सय ९४ मत ल्याएर विजयी भएका हुन् । उनका प्रतिद्वन्द्वी क्रमशः बिपिन गुरुङले ६ सय ५४ र बुद्धि गुरुङले ३ सय १८ मत ल्याएका छन् । प्रगतिशील समूहका सुवेदीको प्यानल धेरै पदमा जितेका छन् ।

बरिष्ठ उपाध्यक्षमा सुवेदीकै प्यानलबाट दिपक पुनले ९ सय ६६ मत ल्याएर विजयी भए भने उनका प्रतिद्वन्दी अमृत राईले ६ सय ३१ मत मात्र ल्याएका थिए । उपाध्यक्ष पदमा क्रमशः सन्जिवकुमार राई, सोमबहादुर वाइबा र यदु लामिछानेले ८ सय ३ मत, ७ सय ५ र ६ सय ९ मत ल्याइ निर्वाचित भएका छन् ।त्यस्तै महासचिवमा बिमल सुवेदीले ८ सय ६३ मत, सचिवमा राजकुमार स्याङ्तानले ७ सय ७१ मत र मनोज गौतम गरी निर्वाचित भएका छन् । कोषध्यक्षमा चन्द्र राना ६ सय १ मत ल्याए भने युवा संयोजकमा अरुन श्रेष्ठले ८ सय ८९ मत प्राप्त गरी निर्वाचित भए ।

त्यस्तै आइसीसी सदस्यमा लक्ष्मी गुरूङ र ओम जुग्जाली निर्विरोध निर्वाचित भएका छन् भने महिला संयोजकमा शुभद्रा पालुङ्वा निर्विरोध चयन भएकी छन् ।सदस्यहरूमा दिनेश चौँलागाई, उमेश पोख्रेल, ओमबहादुर कार्की, सुवासचन्द्र चौधरी, डा.अवधेशकुमार चौरसिया र बिश्वमणी दाहाल निर्विरोध विजयी भएका छन् ।

एनआरएनएमा २ हजार ८ सय ६९ जना पंञ्जिकृत सदस्य रहेका थिए । मतदानमा १ हजार ८ सय ३४ मत खसेको निर्वाचन समितिका संयोजक डा. देवीबहादुर बस्नेतले बताए । उनका अनुसार २२ मत बदर भएको थियो । चुनाव इलेक्टोनिक विधिबाट गरिएको थियो ।

दुई दिन चलेको महाधिवेशनमको उद्घाटन शत्रमा प्रमुख अतिथि एनआरएन केन्द्रीय अध्यक्ष भवन भट्ट, उपाध्यक्ष कुमार पन्त, मिडल इस्ट एसिया संयोजक आरके शर्मा, एनआरएन जापानका अध्यक्ष देवीलाल भण्डारीलगायतका अतिथिहरू आइपुगेका थिए।


प्रतिक्रिया दिनुहोस