दुर्गम क्षेत्रमा भालु आतंक तीब्रदोलखा,१७ मंसिर।हिमाल जिल्ला दोलखा उत्तरी क्षेत्र रहेको दुर्गम भेगमा पर्ने चित्रे गाउँका एक युवा जंगली जनावर भालुको आक्रमण परी गम्भीर घाइते भएका छन्।विगु गाउँपालिका वडा नम्बर ४ चित्रेका २४ वर्षिय टुल्के तमाङ भालुको आक्रमणबाट गम्भिर घाईते भएका हुन् ।मंगलबार विहान साँढे ७ बजे घरबाट गोठ जाँदै गरेका तमाङलाई भालुले आक्रमण गरी गम्भिर घाईते बनाएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय दोलखाका सुचना अधिकारी रेशम बोहोराले जानकारी दिएका छन्।घाईते तमाङलाई उपचारका लागि सदरमुकाम चरिकोटतर्फ ल्याँईएको छ ।

यसअघि गत कात्तिक १८ गते जिरी नगरपालिका वडा नम्बर १ च्यादुकेका ७४ वर्षिय पदम बहादुर खड्का भालुको आक्रमणबाट गम्भिर घाईते भएका थिए ।त्यसैगरी जिल्लाको गौरिशंकर गाउँपालिका वडा नम्बर ९ टाँसिनाममा एकसाता देखी जंगली जनावर भालुले आतंक मच्चाए पछि भालु नियन्त्रण गर्न ईलाका प्रहरी कार्यालय सिंगटिले प्रहरीको टोली खटाइएको थियोे ।

गौरिशंकर संरक्षण क्षेत्र भित्र पर्ने उक्त क्षेत्रमा कात्तिक १८ गते सोमबार देखी लगातार जंगली भालुले आतंक मच्चाएको स्थानीयवासीको भनाई छ ।१८ गते सोमबार जंगली भालुले स्थानीयवासी आइतिमाया तामाङको ३ वटा बाख्रा मारेको थियो भने निमछोरे शेर्पाको किराना पसलमा क्षति गरेको थियो ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस